Jest kilka cech, które wyróżnia najlepsze biuro rachunkowe od reszty. To przede wszystkim terminowość, kompleksowość i doświadczenie.

Jaki jest najlepszy księgowy? Które biuro rachunkowe jest niezawodne? Czy zadowala nas dotychczasowa obsługa kadrowo-płacowa? Te pytania często zadajemy sobie przy zakładaniu firmy, ale także w trakcie rocznych podsumowań.

Warto wiedzieć, że są cechy, które zdecydowanie wyróżniają najlepsze biuro rachunkowe od innych.

Po pierwsze to terminowość. Wydawać by się mogło, że to dla wszystkich oczywiste. Niestety, zdarzają się w tej branży firmy, które nie dotrzymują odpowiednich terminów.

Po drugie –  kompleksowość. Co dokładnie to oznacza? – Klient dobrego biura rachunkowego nie powinien się o nic martwić. Ma tylko dwa obowiązki: dostarczyć faktury księgowemu i oczywiście zapłacić mu za pracę. Reszta należy już do nas – uśmiecha się właściciel biura rachunkowego Badurfinanse Piotr Badurek.

Trzecia ważna cecha, jaką musi posiadać dobry księgowy, to doświadczenie i kwalifikacje.

– Podam prosty przykład. Sześć lat temu zdobyłem Certyfikat Ministra Finansów. To oznacza, że musiałem najpierw nabyć odpowiednią wiedzę, a później wykazać się nią i przejść stosowny egzamin w Warszawie. Teraz już nie ma takich wymogów. Wiadomo jednak, że to bonus, który robi różnicę. Klient ma pewność, że moje usługi świadczone są na odpowiednim poziomie – ocenia Piotr Badurek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *